Metsamajanduse Arbitraaži esimene juhtum lahendas üpris tüüpilise olukorra, kus metsafirma sõitis erateel ja kasutas eramaad puidu ladustamiseks ilma omaniku loata.
Maaomanik oli metsafirmal korduvalt ja selgesõnaliselt keelanud oma kinnistu kasutamise, kuid sellele vaatamata veeti sealt kaudu metsamaterjali edasi ning maad kasutati laoplatsina. Lisaks kahjustati tööde käigus metsateed, kasvavaid puid ja kinnistute vahelist piirikupitsat.
Kuigi vastaspool rikkumist tunnistas, ei jõutud kokkuleppele kahju hüvitamise suuruses ning vaidlus jõudis arbitraaži. Arbitraaž rõhutas, et võõra kinnistu kasutamiseks tuleb alati küsida maaomaniku nõusolekut ning vajadusel kokku leppida ka kasutustasu.
Arbitraaž vahendas kokkuleppe sõlmimist ning esitas pooltele omapoolse kompromisslahenduse ettepaneku. Toimusid läbirääkimised, mille tulemusena sõlmiti kompromiss ning mille alusel tasus metsafirma kaebajale omandiõiguse rikkumise ja tekitatud kahju hüvitist.